O loděnici

Objekt Loděnice Ostrava nově od října 2020 spravuje společnost Černá louka s.r.o. Toto víceúčelové zařízení umístěné v blízkosti soutoku řek Lučina a Ostravice bylo slavnostně otevřeno 3.9. 2015 a zaměřuje se na volnočasové aktivity související se sportem a vodáctvím jako např. půjčovna lodiček či cvičná lezecká stěna, dále je zázemím pro vodáky ze společnosti Tsunami, kteří také zajišťují edukaci v tematickém rozsahu daném blízkosti řeky.

Z minulosti Loděnice

Původní stavbu město převzalo od vodáckého spolku Campanula, který v průběhu realizace od stavby ustoupil. Dohoda umožnila, aby po dokončení revitalizaci řeky Ostravice realizované prostřednictvím mnoho dalších projektů, nestál na jejím břehu jen skelet nedokončené stavby spolku Campanula. Práce na dostavbě objektu byly ukončeny v červnu 2015; v tomto období probíhal rovněž výběr budoucího provozovatele Loděnice, kterým se stal spolek Odra. Ten zde působil do října 2020. 

Co Loděnice Ostrava nabízí

Díky své příhodné poloze je oblíbeným a častým místem návštěv cyklistů i kolemjdoucích pěších. V těsné blízkosti budovy se nachází stanoviště sdílených kol a koloběžek Nextbike, workoutové hřiště, které je ve správě městského obvodu Slezská Ostrava a je veřejnosti celoročně přístupné. Na své si přijdou i milovníci rybolovu, úsek Ostravice je vhodný pro „chyť a pusť“ rybaření.

Loděnice se nachází v blízkosti historického centra Ostravy, v němž najdete Starou radnici města Ostravy s expozicemi, kostel sv. Václava, zbytky městského opevnění, Masarykovo nám. 5 minut cesty od soutoku se nachází Slezskoostravský hrad a Vyhlídková věž Nové radnice. Halda Ema, Keltičkovo muzeum, naučná stezka Slezská Ostrava na haldu.

Foto: Jan Král


restaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravarestaurace-lodenice-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravasportovani-na-lodenici-ostravaverejny-prostor-lodenice-ostravaverejny-prostor-lodenice-ostravaverejny-prostor-lodenice-ostravaverejny-prostor-lodenice-ostravaverejny-prostor-lodenice-ostrava

Slezskoostravský hrad Vyhlídková věž Nové radnice Ostrava Černá louka
Ostravainfo Visitostrava Ostravacard

© 2024 Černá louka s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů